EREĞLİ'DE YAZ SERACILIĞI YAYGINLAŞACAK

,

19-04-2023 11:43:49

EREĞLİ'DE YAZ SERACILIĞI YAYGINLAŞACAK

KOP Kalkınma İdaresi ve Ereğli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında Ereğli'de Yaz Seracılığı yaygınlaşma projesi protokolü imzalandı.

Konu hakkında Ereğli Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Aydın Sarıca şu açıklamayı yaptı.

“İlçe Müdürlüğümüz  tarafından hazırlanan ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının destekleri ile yürütülecek olan “KOP İLE EREĞLİ'DE YAZ SERACILIĞI YAYGINLAŞIYOR PROJESİ” ve “KOP İLE GÖLGELİK VE SIVAT YAPIMI PROJESİ” başlıklı 2 adet projenin protokolünü KOP bölge kalkınma başkanı Sayın Murat Karakoyunlu ile birlikte imzaladık.

İlgileri için Sayın Başkanıma, Koordinatör Mustafa Ümit Yorgancılar  ile Süleyman Armağan'a, KOP idaresi tüm çalışanlarına ve İlçe Müdürlüğümüz proje ekibine şahsım ve kurumum adına teşekkür ederim.

KOP İLE EREĞLİ'DE YAZ SERACILIĞI YAYGINLAŞIYOR PROJESİ ile girişimci çiftçilerimize %70 hibeli olarak 525 metrekarelik 15 adet sera kurulumu gerçekleştirilecektir. KOP İLE GÖLGELİK VE SIVAT YAPIMI PROJESİ ile ise %100 hibeli olarak Torosların yüksek yaylalarında yayla hayvancılığı yapan küçükbaş üreticilerimizin suya erişiminin kolaylaştırılması amacıyla güneş enerjili dalgıç pompalı su çıkarılması ve sulukların yenilenmesi ile aynı zamanda hayvan refahı ve sağlığına katkı sunacak gölgeliklerin (barınak) tesisi amaçlanmaktadır. 

İki projenin toplam bütçesi 6 milyon 60 bin TL olup İlçemize ve üreticilerimize  hayırlı olmasını temenni ederim.”