“İlk oyunuz ülkemizin geleceği için önemli”

,

18-04-2023 11:08:48

“İlk oyunuz ülkemizin geleceği için önemli”

"Geleceğe yönelik politikalar üreten Ak Parti gençlerin de  Partisi “diyen Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun ile Konya Milletvekili adayı Av. Burhanettin Sevencan Ereğli’deki gençlerle buluştular. 

Son yıllarda gençlerin siyasete olan ilgisi ile sorgulayan bir genç nesille karşı karşıya olduklarını, bunun  ise değişim ve gelişim noktasında son derece önemli olduğuna dikkat çeken Zübeyir Dursun, ilçedeki sosyal yaşam alanları olan cafelerdeki gençlere seslenerek, “Yarınların Türkiye’si sizlere emanet. Türkiye Yüzyılının başladığını görmek isteyen başka yere değil,  geleceğimiz olan siz  gençlerimize baksın. Sizler gibi zeki ve dinamik gençlerimizle daima gurur duyuyoruz. Milletvekili adayımız da genç bir sima, memleketimizi ve siz gençlerimizi Yüce Meclisimizde layıkıyla temsil edecek birikimli, donanımlı değerli bir isim. Bu noktada sizin gibi kıymetli gençlerimizin desteğini Cumhur İttifakımıza daima bekliyoruz. İlk oyunu kullanacak olan kıymetli genç kardeşlerimize Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’nın önderliğinde İktidarımızın gençlerimize yönelik yaptığı hizmetleri hatırlatmak isterim. Ülkemiz gelinde olduğu gibi ilçemizde de faaliyet gösteren Gençlik Merkezimiz buna en güzel örnek. Üniversitesi öğrencilerimizin burslarındaki artışları ve KYK’lardaki yurt imkanlarını görüyorsunuz” dedi.

Ak Parti Konya Milletvekili adayı Av. Burhanettin Sevencan ise 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28.dönem Milletvekilliği seçimlerinde oy oranına göre gençlerden yoğun katılım beklediğini dile getirerek Cumhur İttifakı için gençlerden destek istedi ve “ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar Başkan seçelim inşallah. Sizlerin desteği ile Meclisimizde sizin gibi pırıl pırıl  genç arkadaşlarımızın sesi olalım  bunun için destekleriniz bizim için  kıymetli “diyerek sözlerine şöyle devam etti; “13.Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı bir kez daha seçtiğimiz Türkiye Yüzyılında Ak Parti iktidarımızın gençlere yönelik projelerini biliyorum ki  hepiniz yakından takip ediyorsunuz. Türkiye’nin şahlanışı döneminde Allah’ın  izniyle siz değerli gençlerimizin desteğiyle iktidarımızda kamuya işe alımları, görevin getirdiği zorunluluklar dışında mülakatı kaldırarak, sınavlardaki başarı sıralamasına göre yapacağız. Yükseköğrenimdeki gençlerimize bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlayacağız” diye konuştu.