İzbudak, “Milletin Sesi Olmak İçin Adayım”

,

18-03-2023 16:29:20

İzbudak, “Milletin Sesi Olmak İçin Adayım”

İyi Parti Ereğli Kurucu İlçe Başkanı Münif İzbudan Konya Milletvekili aday adaylığını açıkladı. İzbudak “Milletin sesi olmak için çıktığımız bu yolda destek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

Mirel Otel toplantı salonunda Milletvekilliği adaylık açıklamasında bulunan İzbudak’ı ailesi, sevenleri ve partililer yalnız bırakmadı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Okunan duanın ardından kürsüye İyi Parti ilçe Başkanı Amil Acar çıktı.

İyi Parti tabanının istediği adayı çıkarması için çalışıldığına dikkat çeken Acar, “Partimiz tabanının sesine kulak verecek ve kendisini temsil edeceği adayı seçecek ve Milletvekili olarak Meclise taşıyacaktır” dedi.

İZBUDAK’TAN DUYGUSAL AÇIKLAMA

İyi Parti Konya Milletvekili Aday Adayı Münif İzbudak kürsüye gelerek yaptığı konuşmaya, deprem ve sel felaketinde hayatlarını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, kalanlara ise geçmiş olsun dileğinde bulunarak başladı.

Çanakkale zaferinin 108 yıldönümünde adaylık açıklamasını yaptığını kaydeden İzbudak, 108 yıl önce Çanakkale’nin geçilmediğini bugün de o günkü ruhla mücadele ederek ülkenin 21 yıldır hüküm süren baskıcı, üstten bakan, yolsuzluklara batmış ucube bir sistemden kurtulmanın mücadelesini vereceklerini söyledi.

İzbudak, “Memleket mücadelesinde hain bir saldırı sonucu hayatını kaybeden Sinan Ateş kardeşimi anıyorum. Eğer Allah bize bu görevi kayık görürse bu katliamı unutmayacağız, unutturmayacağız, takipçisi olacağız. Bugün Genel Başkanımız Meral Akşener önderliğinde yeni bir kurtuluş mücadelesine başlıyoruz. Cesurlar hareketi olarak hiçbir zaman korkmadık ve korkmayacağız. Egemenliğin kayıtsız ve şartsız millete ait olduğunu tekrar hatırlatmak için geliyoruz. Asıl olanın millet olduğunu ve vekillerin sadece millete hizmet etmekle yükümlü olduğunu hatırlatmaya geliyoruz. Ucube tek adam sistemini yıkıp milletin sesini duyurmaya geliyoruz. Sizlerle birlikte yeter söz milletin demeye geliyoruz” diye konuştu.

Ereğli de doğup büyüdüğünü ve bu toprakları çok sevdiğine de vurgu yapan İzbudak; “Ben Ereğliliyim. Bana her şeyi bu topraklar kazandırdı. Ben her şeyimi bu topraklara borçluyum. O yüzdendir mi bilmem ama bu memleketten uzaklaştığım zaman en geç 3 gün içerisinde bu memlekete dönmek isterim. Bu memleketten sizlerin oyu ile çok giden oldu. Ama arkadaşlar çok memnun ki, gittikleri yerden dönmüyorlar seferden. Bugün ben değilim sadece bu memleketin milletvekili adayı. Gülbahçedeki Ayşe teyze, Perşembe pazarındaki pazarcı abim, uzun çarşıdaki esnafım, Çiller de sütünü satan, Tont da torağını süren çiftçi kardeşim. Hepimiz adayız. Hepimizin sesi meclise gidecek inşallah” ifadelerini kullanarak konuşmasını tamamladı.