Muhtarlar İle İftar Sofrasında Buluştu

,

19-04-2023 11:39:16

Muhtarlar İle İftar Sofrasında Buluştu

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, iftar programında muhtarlarla bir araya geldi. Programa; Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı, Milliyetçi Hareket Partisi Konya Milletvekili Adayları, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Sıcak ve samimi bir sohbet ortamında gerçekleştirilen iftar programında muhtarlar mahallelerinde devam etmekte olan çalışmalar, mahalle sakinlerinin istek ve taleplerini Başkan Oprukçu ile paylaşarak karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.

"ÜLKENİN GELECEĞİNİN OYLANACAĞI BİR SEÇİME GİDİYORUZ"

İftar programında duygularını dile getiren Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu: “Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin, ettiğiniz duaları kabul etsin inşallah. Bu Ramazan rahmetiyle geldi, hayırlısıyla bir kadir gecesini idrak ettik hepinizin ettiği dualar kabul olsun, bayramı da yapacağız ağız tadıyla inşallah Rabb-ül Alemin kavuştursun. Değerli muhtarlarımız tabi işimiz bizim hizmet etmek yani hemşerilerimiz huzur şehri Ereğli’yi yaşasınlar istiyoruz. Bütün çaba ve gayretimiz şükürler olsun ona yönelik, ihtiyaç sahibi kalmasın diye herhalde bu sene bir 11 Bin küsur tane paket yaptırdık. Şimdi muhtarlarımızdan bu manada talepler olacak o taleplere de önümüzdeki günlerde karşılamaya devam edeceğiz. Yani ihtiyaç sahibi kim varsa bu memlekette hiç kimse aç, açık kalmasın istiyoruz. Onun ötesinde işsizlik hakikaten çok büyük bir sorun, iş beğenmemezlik çok büyük bir sorun inşallah bunlar da aşılır, insanımız rızkını helalinden kazanmaya devam eder.  Arzumuz, çabamız, gayretimiz ona yönelik. Tabii bunun için de istikrar çok önemli, şimdi önümüzde 14 Mayıs'ta seçim var, Suriyelilerin halini görüyorsunuz değil mi? Öyle bir hali yaşamak ister misiniz? Hiç birimiz yaşamak istemeyiz. Aç, açık kalabiliriz ama vatansız olduğunuz zaman varlığınızın bile kıymeti kalmaz, canınızdan bizar olursunuz netice itibariyle ülkenin geleceğinin oylanacağı bir seçime gidiyoruz. Uluslararası sistemin ağa babalarının teslim almaya çalıştığı bir Türkiye var, teslim olmam diye direnen bir Cumhurbaşkanımız var, Türkiye’yi teslim etmeyeceğim diyen bir Cumhurbaşkanımız, destek olalım. Hepinize iftar programımıza teşrif ettiğiniz için tekrar teşekkür ederim, Allah’a emanet olun” şeklinde konuştu.