Yeni Nesiller Tarımla Buluşuyor

,

06-01-2023 11:06:23

Ereğli İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Aydın Sarıca, Tarım Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi.

2022-2023 eğitim öğretim döneminde faaliyete başlayan ve ilk defa öğrenci kabul eden İvriz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde (Tarım Lisesi) tarım ve hayvancılığın genel tanımı, önemi, ilçemizdeki durumu hakkında öğrencilerle istişare edildi.

Ereğli İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Aydın Sarıca, Tarım ve Orman Bakanlığı ve İlçe Müdürlüğü olarak tarım sektörünün misyonu, yapısı, faaliyet alanları ile yetki, görev ve sorumlulukları hakkında İlçe Müdürlüğümüzce tanıtım etkinliği gerçekleştirdiklerini kaydederek; “Tarımın geleceği gençlerimizle keyifli ve bir o kadarda verimli bir faaliyet gerçekleştirdik. Faaliyetimizi sevgili öğrencilerimize tarım ve hayvancılık ile ilgili kitap, eğitici dokümanlar, tişört ve şapka gibi küçük hediyeler vererek sonlandırdık.

Tarım ve hayvancılığın merkezi olan ilçemize bu eğitim kurumunu kazandıranlara teşekkür eder, gençlerimizi hem teorik hem de pratikte sahada etkin ve bilgi sahibi bir teknik eleman olarak yetiştirmek için var gücüyle çalışan okul yönetimine başarılar dilerim” dedi.